ANTALYA SİVAS PLATFORMUNDAN KARDEŞLİK SOFRASI

Birlik ve beraberlik ruhunun yaşatılması adına Antalya´daki Sivaslılar için birlik iftarı düzenleyen Antalya Sivas Platformu, gurbetçilere sosyal dayanışma ve yardımlaşma vurgusu yaptı.

Çok sayıda gurbetçinin katıldığı bu tür organizasyonların kültürün korunması, değerlerin ise gelecek nesillere aktarılmasında önemli rol oynadığını belirten Antalya Sivas Platform üyelerinden Dilaver Polat, Ramazan Ayı´nın ruhuna ve iklimine yönelik birlik ve beraberlik mesajları vererek; “Yıllardır özlemi içerisinde olduğumuz birlik iftarını hemşeri derneklerimizin katılımıyla gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Antalya Sivaslılar Platformu olarak amacımız çıkmış olduğumuz bu memleket sevdası yolunda dostlukları pekiştirmek, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak, üyelerimize bir ve beraber olma bilincini aşılamaktır. Bununla birlikte asıl üstlendiğimiz misyonumuz, kültürümüzü korumak, değerlerimize sahip çıkmak ve bu değerlerin korunup gelecek nesillere ulaşmasını sağlamaktır” diye konuştu.

SİVAS SEVDALILARINA TEŞEKKÜR

Antalya Sivas Platformu adına konuşan Polat, programın oluşmasında emeği geçen maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen tüm Sivas sevdalılarına teşekkür etti

Alıntı: http://gazetebir.com.tr/haber/yigidolar-tek-yurek/

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.