Minik Aslıhan’ın Yediği Erik Hayatını Kararttı

1206299Sivas’ta, yediği eriğin boğazında kalması sonucu bir süre beynine oksijen gitmeyen 3 yaşındaki Aslıhan Cücen yaşam mücadelesi veriyor.
8 Haziran günü komşunun bahçeden topladığı eriğin Firdevs-Turan Cücen çiftinin evinin balkonuna düşmesi sonucu yerden aldığı eriği yerken boğazında kalan 3 yaşındaki Aslıhan, hayat mücadelesi veriyor. Sivas Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahale sonucu nefes borusuna kaçan eriğin çıkarılmasıyla uzun süre sonra nefes alabilen Aslıhan, beyne oksijen gitmediği için yürüme ve konuşma yetisini kaybetti. Tedavi gördüğü hastanede ilerleme kaydedilememesi üzerine Ankara’ya getirilen Aslıhan Cücen, Başkent’te bir hastanede tedavi altına alınacak.
Baba Turan Cücen, minik Aslıhan’ın yediği eriğin boğazında kalması sonucu nefessiz kaldığını belirterek şunları söyledi:
“Sivas’ta bir tedavi gördü 23 gün. 25 gün de tedavisi olmadığı için Sivas’ta bekledik. Sonra da Ankara’ya götürelim baktıralım dedik ve Ankara’ya geldik. Tedavisi var dediler. Perşembe günü tahlilleri var. Cuma veya Pazartesi günü ameliyatı gerçekleşecek. Şuan da burundan besleniyor. Çocuklar eriği toplamış. Bizim balkona düşmüş erikler. Aslıhan’da onları toplamış yemiş. Tüm şekilde yutmuş ve boğazında kalmış. Biz evde çıkartamadığımız için devlet hastanesinde çıkarıldı. Sivas’ta tedavisi yok dediler ve biz de eve çıkarttık. Ama tedavisi olduğunu duyduk ve Ankara’ya getirdik. Şuan da bilinci kapalı, yediğini çıkartıyor, kasılmalar var ve bu nedenle burundaki sondayı midesine taktıracağız. Daha sonra fizik tedavi bölümünde tedavisi başlayacak. Beni de tanımıyor ve hiçbir şeye tepki vermiyor. Anne-baba demiyor. Sürekli ağlıyor, huzursuz.”

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.