Sivas Carlos'u seviyor

‘Yıldız futbolcular iyi hocalık yapamaz’ tezini çürüten Roberto Carlos, Kırmızı-Beyazlı ekiple Avrupa’ya doğru koşuyor. Süper Lig’in 3. sırasını kapan Brezilyalı hocayı rakipleri bile seviyor. Sivas halkı ve futbolcular ise başarıya onunla inanıyor

Sürekli halkın içinde

Sivas’a geldiği ilk günden bu yana takımını zirve yarışının içinde tutabilmek için çaba harcayan Carlos’un başarısındaki faktörlerden biri halka gösterdiği tevazu. Yeri geldiği zaman normal bir vatandaş gibi Sivas’ta dolaşan Sambacı hoca sempatik tavırlarıyla gönülleri kazandı. İdmanı ziyarete gelen taraftarlara imza veren, fotoğraf çektiren Carlos, Sivas’a çabuk uyum sağladı. Bunun karşılığını da puan tablosunda aldı. Takımın kötü gittiği dönemlerde bile taraftar arkasında durdu, tek bir çatlak ses dahi çıkmadı.

İdmanlar hep topla

Futbolcuların ağır idmanları sevmediğini, topsuz çalışmaları işkence olarak gördüklerini herkes bilir. Carlos’un, takım tarafından bu kadar çok seviliyor olmasının nedenlerinden biri de bu. Zira 40 yaşındaki teknik adam, antrenmanlarda sürekli topla çalışıyor. Fizik çalışmalarını da aksatmayan Carlos, bu idmanları neşeli hale getirmek için elinden geleni yapıyor. Bütün futbolcularıyla özel olarak konuşan Sivas’ın hocası az şans verdiği futbolcularıyla ise neredeyse iki kat daha fazla ilgileniyor.

En son Uygun döneminde…

Bilindiği üzere Sivasspor’da halk, en son zirve yarışı verilen 2008-2009 sezonunda, Bülent Uygun döneminde takımla bu kadar bütünleşmişti. Yiğidolar, o sezonu 2. sırada bitirmişti. Bu sezon sağlanan birliktelik şimdiden camiayı Avrupa yolunda havaya soktu.

Yiğidolar’da izin çok!

Dünya futbolunun gelmiş geçmiş en iyi sol beki olarak gösterilen Roberto Carlos, oyuncularından nasıl verim alacağını da çok iyi biliyor. 32 puanla 3. sıraya oturan, 34 golle Fenerbahçe’nin ardından en golcü takım konumunda olan Sivasspor’un bu başarısı, genç çalıştırıcının futbolcularına gösterdiği anlayışın bir ürünü. Öyle ki, Süper Lig’de tüm takımlar 5-6 günlük devre arası izni yaparken, Carlos takımına tam 9 gün tatil yaptırdı. Rakiplerine göre daha az çalışan Sivasspor, kupada aldığı iki yenilgiyle eleştirilse de çabuk toparlandı. Kupada Akhisar, ligde de Kayseri zaferleriyle ayağa kalktı.

‘Ne Anelka’sı!’

Bu arada Roberto Carlos, Anelka isminin Sivasspor’la anılması hakkında dün bir açıklama yaptı. “Haberleri internette gördüm, şaşırdım” diyen Carlos, “Telefonu falan var ama hiçbir şey görüşmedik. Gündemimize gelmedi” dedi.

Ö. Necati Albayrak

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.