Sivaslılar Platformu 100. Yıl Kutlaması

Sivaslılar Platformu, Sivas Kongresi’nin 100. yılını coşkuyla kutladı

Sivaslılar Platformu Antalya Kültür ve Dayanışma Derneği, Cumhuriyet’in temelinin atıldığı Sivas Kongresi’nin 100. yıl etkinlikleri nedeniyle Uygulama Oteli’nde önceki gün anma gecesi düzenledi.

Sivaslılar Platformu Antalya Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı M. Serdar Mertkan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen anma gecesine Akdeniz Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Gülmez, Edebiyat Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Aydın Beden ve çok sayıda Sivaslı katıldı.

Cumhuriyet’in temelinin atıldığı Sivas Kongresi’nin 100. yılı olması nedeniyle Antalya’daki tüm Sivaslıların varlığını hissettirebilmek amacıyla bu özel geceyi düzenlediklerini belirten Dernek Başkanı M. Serdar Mertkan, anma gecesine katılım gösteren tüm hemşehrilerine teşekkür ederek konuşmasına başladı. Antalya’da birlik ve beraberlik içinde çeşitli etkinlikler yapmak istediklerini söyleyen M. Serdar Mertkan, “Bu etkinlikleri tüm hemşerilerimizle paylaşmak istiyoruz. 80 bin Sivaslı’nın var olduğu bir şehirde çoğalabilmek için bu tür etkinlikler yaparak bir araya gelmemiz çok önemlidir” açıklamasında bulundu.

Avrupa’da sorulduğunda herkesin Türkiyeli olduğunu söylediklerini belirten Mertkan, bu soru Türkiye’de sorulduğunda ise gönül rahatlığıyla Sivaslı olduğumuzu söyleyebilmeliyiz” açıklamasında bulundu. Mertkan konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Bizler Antalya’da yaşayan Sivaslılar olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmalı, samimi duygularla birbirimize yaklaşmalıyız. Örf ve adetlerimizi Sivas sevdasını çocuklarımıza aşılamalıyız. Bunun içinde insanları bir araya getirebilmek için çeşitli etkinlikler düzenlemeye özen göstermeliyiz” dedi.

Yorum yaz

Yazacağınız yorumlar kontrol edildikten sonra onaylanmaktadır.